Dziękujemy za skorzystanie z formularza.

Coś poszło źle, wróć do formularza.

Sztangi

Energiczne zajęcia łączące trening siłowy i aerobowy. Skutecznie spala tłuszcz i buduje żelazną kondycję.

Sztangi to trening grupowy ze sztangą typu Propump, wymyślony w 1990 roku przez lekkoatletę z Nowej Zelandii –Les Mills’a. Trening z obciążeniem jakim jest sztanga, jednocześnie wzmacnia i wspaniale rzeźbi ciało. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera, dzięki któremu technika ćwiczeń oraz obciążenie jest pod stałą kontrolą. Rytm treningu wyznacza energiczna muzyka. Podczas PRO PUMP stosuje się technikę zwaną THE REP EFFECT, czyli wykorzystywanie niewielkich ciężarów, przy dużej liczbie powtórzeń. Na zajęciach wykonuje się od 70. do 100. powtórzeń na jedną partię ciała, co w całości daje około 800. powtórzeń, podczas całego treningu. Wiodące ćwiczenia to przysiady, wypady, podrzuty, wyciskanie, martwy ciąg, ćwiczenia na brzuch, itp.

zalety treningu z Sztangami

Dzięki treningowi z sztangami spalasz tłuszcz, Twoje mięśnie stają się silniejsze, a kondycja poprawia się w zawrotnym tempie. Przede wszystkim w odróżnieniu od większości zajęć grupowych nie ma tutaj żadnej choreografii, kroków, zapamiętywania układu. Jest to przy okazji dodatkowa furtka dla panów, którzy zwykle (choć nie zawsze!) niekoniecznie czują się dobrze wykonując step touch czy side to side i jeszcze ładnie przy tym wymachując ramionami.

Na zajęciach pracujemy z stosunkowo niewielkim obciążeniem – ok. 15-30% swojego ciężaru maksymalnego (waga jednego kompletu to ok. 19kg), wykonujemy długie serie – zwykle każda partia, każde ćwiczenie do jednego utworu muzycznego. Trening ma w większości charakter treningu aerobowego - jest to dobry sposób na uzupełnienie swoich treningów siłowych, gdyż możemy pobudzić nasze włókna mięśniowe w inny sposób, co również wpłwa na progresję np. z ciężarem na treningu siłowym.

dlaczego warto ćwiczyć z Sztangami

Wysmuklisz i ujędrnisz sylwetkę
Wyrzeźbisz mięśnie bez nadmiernego przyrostu tkanki mięśniowej
Skutecznie spalisz tkankę tłuszczową
Doskonały wstęp do zaawansowanego treningu siłowego
Baw się dobrze i spalaj kalorie
Poprawisz kondycję i zbudujesz formę

Masz pytania?

Coś niejasne? Zadzwoń do nas, napisz email lub skontaktuj się z nami przez messengera. Pomożemy, doradzimy, wybierzemy najlepszą opcję dla Ciebie

Skontaktuj się z nami
O nas

Dlaczego my?

Ponieważ nasza praca jest naszą pasją!
Naszą misją jest pomóc każdemu odnaleźć w sobie wojownika - przez pokonywanie codziennych słabości oraz osiąganie zamierzonych celów. Wszystko po to by każdego dnia czuć się silniejszym, zdrowszym i bezpieczniejszym.

Poznaj nas na Insta

Znajdziesz nas w centrum!

Nasz klub znajduje się w samym sercu Katowic! Łatwy dojazd, bezpłatny parking, konkretni specjaliści, którzy poświęcą Tobie czas.

SAGOT
© Copyright 2017

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Dbanie o prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas bardzo ważne. Więcej informacji w naszej polityce dotyczącej przetwarzania danych.