Dziękujemy za skorzystanie z formularza.

Coś poszło źle, wróć do formularza.

Treningi
Kettlebell

Esencja siłowni w jednym odważniku, zbuduj stalowe mięśnie, wytrzymałość i siłę eksplozywną.

Jeśli nigdy nie słyszałeś o treningu za pomocą odważników KETTLEBELL, nie jesteś jedyną osobą. Pomimo faktu, iż metoda ta została stworzona kilka dekad temu, to dopiero od niedawna została zauważona i doceniona przez czołowych sportowców. KETTLEBELL jest rosyjskim przyrządem treningowym, wyglądającym jak kula armatnia z przymocowaną rączką w kształcie litery U. Oryginalne odważniki zrobione są ze stopów żelaza, są specjalnie wyważone, a ich waga waha się od 0,5 kg do 60 kilogramów. Pierwsze wzmianki o ich używaniu, pojawiają się w rosyjskich słownikach w roku 1704 (ros. „girya”). Przez wiele lat, przyrząd ten był niedoceniany przez sportowców, którzy skoncentrowani byli na wykonywaniu ćwiczeń izolowanych. Pełen rozkwit metody treningowej za pomocą KETTLEBELL, przypada na początek XXI wieku. Metody te były i są, stosowane m.in. przez komandosów jednostek specjalnych SPECNAZU, czołowych zawodników MMA, takich jak Fedor Emelianenko, czy Clay Guida.

zalety treningu kettlebell

Podstawową różnicą, jaka występuje w treningu za pomocą odważników KETTLEBELL, jest ilość angażowanych mięśni w trakcie ćwiczenia. Ćwicząc za pomocą zwykłej hantli, czy sztangi, wykonujesz tzw. ćwiczenia izolowane, czyli serie na poszczególne partie mięśni. Ćwicząc z odważnikami KETTLEBELL, angażujesz do pracy całe ciało, rozwijając jednocześnie kilka partii mięśniowych na raz. Dodatkowo, oprócz siły i wytrzymałości mięsni, budujesz swoją kondycję, co jest świetną alternatywą do biegania długodystansowego.

dlaczego warto ćwiczyć kettlami

Spalisz tłuszcz i zbudujesz umięśnione ciało
Zyskasz ponadprzeciętną wydolność, dynamikę oraz gibkość
Ekstremalnie zwiększysz siłę funkcjonalną oraz eksplozywną mięśni
Zwiększysz elastyczność i stabilność
Uzyskasz żelazną kondycję oraz wytrzymałość
Ogromne rezultaty w krótkiej jednostce czasu

Masz pytania?

Coś niejasne? Zadzwoń do nas, napisz email lub skontaktuj się z nami przez messengera. Pomożemy, doradzimy, wybierzemy najlepszą opcję dla Ciebie

Skontaktuj się z nami
O nas

Dlaczego my?

Ponieważ nasza praca jest naszą pasją!
Naszą misją jest pomóc każdemu odnaleźć w sobie wojownika - przez pokonywanie codziennych słabości oraz osiąganie zamierzonych celów. Wszystko po to by każdego dnia czuć się silniejszym, zdrowszym i bezpieczniejszym.

Poznaj nas na Insta

Znajdziesz nas w centrum!

Nasz klub znajduje się w samym sercu Katowic! Łatwy dojazd, bezpłatny parking, konkretni specjaliści, którzy poświęcą Tobie czas.

SAGOT
© Copyright 2017

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Dbanie o prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas bardzo ważne. Więcej informacji w naszej polityce dotyczącej przetwarzania danych.