Dziękujemy za skorzystanie z formularza.

Coś poszło źle, wróć do formularza.

JOGA

Zregeneruj ciało i wycisz umysł. Wypracuj wewnętrzny spokój i utrzymaj zgrabną sylwetkę.

Joga znaczy łączyć, integrować. W ćwiczeniach jogi chodzi o uzyskanie harmonii między ciałem, a umysłem. Joga to zbiór bardzo wielu pozycji. Największą grupę tworzą pozycje stojące. Joga bardzo korzystnie wpływa na nasze ciało, dzięki niej można wzmocnić mięśnie oraz je rozciągnąć. Jak zacząć ćwiczyć jogę i na czym ona polega? Joga jest jednym z sześciu systemów filozofii indyjskiej, która zajmuje się związkiem pomiędzy ciałem i umysłem.

zalety treningu JOGI

Joga łączy w sobie trening ciała oraz dyscyplinę duchową. Pozycje jogi, zwane asanami wzmacniają, rozciągają i oczyszczają organizm. Pomagają uzyskać zgrabną i smukłą sylwetkę, pozytywnie wpływają na problemy z kręgosłupem, wzmacniają mięśnie i stawy. Codzienna joga i ćwiczenia wiążą się z osiągnięciem równowagi psychicznej i wewnętrznego wyciszenia, poprawia samopoczucie i pomaga radzić sobie ze stresem. Poszczególne asany wpływają na konkretne funkcje organizmu. Poprawiają nie tylko jego funkcjonowanie, ale także ogólne samopoczucie.

Pozycje siedzące - pomagają rozluźnić ciało i napięcie mięśni, usprawniają krążenie krwi, dzięki czemu zwiększa się dopływ krwi do mózgu i łatwiej jest osiągnąć rozluźnienie. Ma to istotne znaczenie w walce ze stresem - ważne jest także to, że medytacja w czasie jogi odbywa się najczęściej w pozycjach siedzących, gdy kręgosłup jest mocno wyciągnięty do góry. Pozycje odwrócone – są to klasyczne pozycje w jodze, wykonywane, gdy ciało jest już mocno rozgrzane, ćwiczenia jogi w pozycjach odwróconych pomagają w oczyszczaniu organizmu, usuwaniu toksyn, działają odprężająco na układ nerwowy, przez co poprawie ulega jakość snu, energetyzują ciało i pomagają pozbyć się lęków i depresji. Pozycje balansujące to zaawansowane pozycje jogi, które pomagają korygować wady nóg i bioder, uśmierzają ból pleców i tonizują narządy jamy brzusznej. Pozycje leżące ułatwiają uregulowanie spokojnego i stabilnego oddechu, rozluźniają dolną część pleców, poprawiają funkcjonowanie organów rozrodczych. Pozycje relaksacyjne regenerują siły i dostarczają organizmowi nowej energii, pomagają pozbyć się dyskomfortu, jaki powstaje podczas praktykowania innych pozycji jogi.

dlaczego warto ćwiczyć Jogę

Rozluźnisz ciało i uspokoisz umysł
Usprawnisz krążenie krwii
Utrzymasz zgrabną i smukłą sylwetkę
Wzmocnisz mięśnie głębokie i ustabilizujesz kręgosłup
Zniwelujesz stres i rozluźnisz mięśnie
Zregenerujesz siły i dostarczysz ciału nowej energii
-->

Masz pytania?

Coś niejasne? Zadzwoń do nas, napisz email lub skontaktuj się z nami przez messengera. Pomożemy, doradzimy, wybierzemy najlepszą opcję dla Ciebie

Skontaktuj się z nami
O nas

Dlaczego my?

Ponieważ nasza praca jest naszą pasją!
Naszą misją jest pomóc każdemu odnaleźć w sobie wojownika - przez pokonywanie codziennych słabości oraz osiąganie zamierzonych celów. Wszystko po to by każdego dnia czuć się silniejszym, zdrowszym i bezpieczniejszym.

Poznaj nas na Insta

Znajdziesz nas w centrum!

Nasz klub znajduje się w samym sercu Katowic! Łatwy dojazd, bezpłatny parking, konkretni specjaliści, którzy poświęcą Tobie czas.

SAGOT
© Copyright 2017

Informacja dotycząca przetwarzania danych

Dbanie o prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas bardzo ważne. Więcej informacji w naszej polityce dotyczącej przetwarzania danych.